رد کردن لینک ها

اخبار خارجی

واقعیت افزوده (Augmented Reality) چیست ؟

واقعیت افزوده (Augmented Reality) لایه دیجیتالی از محتوا است که از زاویه دید دوربین موبایل، تبلت، وب کم، عینک و … روی دید کاربر قرار می گیرد و به این طریق اطلاعات و یا اشیاء جدیدی را به محیط واقعی اضافه می کند. این لایه در مواردی می تواند در تعامل با کاربر باشد و دستوراتی را از محیط واقعی دریافت نماید.

تاریخچه
نخستین تلاش ها برای دستیابی به فناوری واقعیت افزوده در دهه های ۵۰ و ۶۰ میلادی آغاز شد. مورتون هیلینگ که می توان او را پدر واقعیت افزوده دانست، با ثبت ایده شبیه ساز در سال ۱۹۶۲ میلادی اولین ایده آمیخته با این فناوری را با هدف اطلاع رسانی به افراد در شرایط خاص مطرح کرد. نخستین نمایشگر واقعیت افزوده یک ابزار پوشیدنی بود که روی سر قرار می گرفت و فرد می توانست تصاویر گرافیکی را که به کمک رایانه ایجاد شده بود، تجربه کند. این مسیر تا دهه ۹۰ میلادی به تدریج در حال توسعه و پیشرفت بود و در این زمان یکی از محققان شرکت بوئینگ برای نخستین بار واژه واقعیت افزوده را مطرح کرد و به این ترتیب کاربردهای متنوع واقعیت افزوده در سال ۱۹۹۷ در حوزه های پزشکی، ساخت و تولید، فعالیت های مکانیکی و همچنین حوزه سرگرمی مورد توجه قرار گرفت. پس از آن استفاده از ترکیب تصاویر گرافیکی و دنیای واقعی به روی تصاویر دوربین های واقعی رایج گردید.


به طور کلی مقوله AR در سه حوزه زیر طبقه بندی می شود:
حرکت محور
Gesture Base
الگو محور
Pattern Base
مکان محور
Location Base
مکان محور (LOCATION BASE)

در این نوع از واقعیت افزوده، نرم افزار محتوای کاربردی را بر اساس اطلاعات مکانی که از حسگر های گوناگون دستگاه نظیر:
– حسگر قطب نما (Compass) – تعیین زاویه نسبت به جهت شمال
– سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) – تعیین موقعیت جغرافیایی
– حسگر شتاب سنج (Accelerometer) – تعیین زاویه دستگاه و جهت حرکت
– حسگر گردش نما (Gyroscope) – تشخیص تکان ها و ارتفاع در دستگاه
و اطلاعات دریافتی از مراکز مخابراتی و پایگاه های داده در قالب واقعیت افزوده در اختیار کاربر قرار می دهد. بنابراین کاربر می تواند علائم، اشیاء و محتوای سفارش دهنده نرم افزار را بر اساس موقعیت جغرافیایی و وضعیتی که در آن قرار دارد مشاهده نماید.
کاربرد های واقعیت افزوده در صنایع مختلف می باشد ، از صنایع ساختمانی و حمل و نقل و فروش محصولات قبل از تحویل و عرضه نهایی گرفته تا حوزه های سرگرمی و بازی های موبایلی .
برای مثال فروشندگان خودرو می توانند با نشان دادن یک خودروی مجازی در دنیای واقعی فقط با تلفن همراه خود ، مشتریان را بیشتر با محصولات مختلف آشنا سازند یا فروشندگان وسایل منزل مانند مبلمان با ارائه اپلیکیشن مخصوص خود به مشتریان ، می توانند مبلمان یا حتی پرده منزلشان را قبل از خرید نهایی در منزلشان ببینند و سپس اقدام به خرید کنند.
با توجه به احساس نیاز تولید چنین محصولاتی در کشورمان ، تکنوسل ( Technocell ) با بهره گیری از تکنولوژی های روز و دانش مهندسین عالی رتبه حوزه علوم کامپیوتر اقدام به پذیرش سفارش تولید چنین محصولاتی می نماید.
در صورتی که مایل هستید تا با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده خود را از رقبایتان متمایز ساخته و فروشی انفجاری را تجربه کنید ، می توانید سفارش تولید اپلیکیشن واقعیت افزوده خود را روی سایت ثبت کنید تا همکاران ما برای مشاوره تخصصی با شما تماس بگیرند.

Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell Technocell
تولید اپلیکیشن واقعیت افزوده تولید اپلیکیشن واقعیت افزوده تولید اپلیکیشن

به گفتگو بپیوندید